Sport

SPORT:

najtruniejsze zawody motocyklowe na świecie  – erzbergrodeo, austria 2011,2012.

logo „speed 24h” pojawiło się na tej imprezie, startowaliśmy! udało się ukończyć cało prolog i rocetride ,zdjęcia 🙂

„Mamy przyjemność zaprosić Was na największą i zarazem najtrudniejszą offroadową imprezę na świecie! Przyjeżdżają tam co roku tysiące fanów z całego globu by zobaczyć, jak gwiazdy z każdego zakątka offroadowej branży ścigają się o nieosiągalny gdzie indziej prestiż. Jeśli ktoś dalej nie wie o czym mowa to spieszę z wyjaśnieniami – mowa o Erzbergrodeo, który doczekał się już XIII edycji i odbywał się będzie w dniach 7-9 czerwca w austriackiej miejscowości Eisenerz.

Idea jest bardzo prosta: ponad tysiąc zawodników rusza na najtrudniejszą trasę enduro jaką świat widział. Teren jest tak wymagający i zróżnicowany, że zawody kończy zaledwie kilkudziesięciu najlepszych i najbardziej wytrwałych, a każdy z nich jest swoistym zwycięzcą. Do zmagań staje nie byle kto, bo najbardziej błyszczące gwiazdy sportu motocyklowego. Wystarczy przytoczyć takie nazwiska jak: Travis Pastrana, Chris Pfeiffer, David Knight, Juha Salminen, Gio Sala, Marc Coma, Cyril Despres, Bartek Obłucki, Ronnie Renner, Jeremy McGrath, Simi Kirssi i wielu, wielu innych, których przedstawiać nikomu nie trzeba. ”

Cytat  www.scigacz.pl

Erzbergrodeo 2012

Niestety nieudana wyprawa do Austrii zakończyła się w szpitalu po poważnie wyglądającym wypadku na prologu gdzie przesadziłem z prędkością w gęstym kurzu po innych zawodnikach ,karetka , kroplówka z jasiem i koniec jazdy.Wrócimy tam jeszcze kiedyś aby zawalczyć z tą żelazną górą :)!!!